The Metropolitan Museum of Art

USA dzień 3 (13 maja 2017) – Metropolitan Museum of Art

The Metropolitan Museum of Art

Lubię obserwować ludzi! Trzeciego dnia padało przez całą dobę. Dobry moment żeby się na chwilę zatrzymać i obserwować otoczenie, z okna kawiarni Starbucks. Nowy Jork w deszczu też ma swoją magię! Panowie w garniturach z parasolką w jednej ręce i kawą w drugiej, zatrzymywane w biegu taksówki, czy ludzie którzy nic nie robią sobie z deszczu i mokną niczym się nie przejmując.

Byłem przygotowany na tego typu pogodę, więc po porannej kawie udaliśmy się na całodniowe zwiedzanie Metropolitan Museum of Art. Największego i najstarszego muzeum w Stanach Zjednoczonych. Ogrom tego miejsca przytłacza. Warto ubrać wygodne buty, zabrać wodę do picia i przygotować się na wiele godzin obcowania ze sztuką. Uwaga! Muzea w Stanach Zjednoczonych są co do zasady darmowe. Oczywiście przy kasach jest cennik, ale są to ceny  sugerowane. Można wejść do większości muzeów za tzw. „co łaska”.

Nie będę się rozpisywał co zobaczyliśmy, ponieważ nie temu ma służyć ta relacja. Warto się tam udać i zobaczyć to na własne oczy!

Komentarze

Jedna odpowiedź do „USA dzień 3 (13 maja 2017) – Metropolitan Museum of Art”

  1. […] Dzień 3 – The Metropolitan Museum of Art […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.