Bahamy

Bahamy

Bahamy to archipelag koralowy w zachodniej części Oceanu Atlantyckiego, leżący na północ od Kuby i Haiti oraz na południe od Florydy. Składa się z około 700 wysepek, z których tylko 30 jest zamieszkałych. Stolicą i największym miastem Bahamów jest Nassau.

Geografia Bahamów

Bahamy składają się z 700 wysp, które rozciągają się na długości około 1000 km. Największymi wyspami są Andros, Abaco, Grand Bahama, Eleuthera i New Providence, na której znajduje się stolica kraju – Nassau. Wyspy te są koralowe, a rafy koralowe stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych Bahamów. Bahamy leżą na szlaku huraganów, a sezon huraganowy trwa od czerwca do listopada.

Kultura i historia Bahamów

Bahamy mają bogatą i interesującą historię, która rozpoczyna się od czasów prekolumbijskich. W XV wieku Bahamy zostały odkryte przez Kolumba i stały się częścią Imperium Hiszpańskiego. Później Bahamy były okupowane przez Brytyjczyków, a po uzyskaniu niepodległości w 1973 roku stały się samodzielnym państwem.

Kultura Bahamów jest bardzo zróżnicowana, z silnym wpływem afrykańskim i brytyjskim. Muzyka Bahamów to m.in. Goombay, Calypso i Junkanoo, a taniec jest ściśle związany z muzyką. Bahamy słyną również z rzeźbionych figurek zwanych „Straw Market”, które są popularnymi pamiątkami.

Kuchnia Bahamów

Kuchnia Bahamów jest zdominowana przez owoce morza, w tym ryby, krewetki, homary i małże. Charakterystyczne dania to m.in. conch salad, crack conch i souse. Bahamy słyną również z wyśmienitej kawy, herbaty i piwa.

Turystyka

Bahamy są popularnym celem turystycznym ze względu na swoje piękne plaże, ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego oraz wiele atrakcji turystycznych. Wyspy oferują wiele aktywności turystycznych, takich jak nurkowanie, snorkeling, wędkarstwo i surfing. Bahamy są również znane z wspaniałych rezerwatów przyrody, takich jak Lucayan National Park, Andros Barrier Reef i Exuma Cays Land and Sea Park.

Największe miasta Bahamów to Nassau, Freeport i Marsh Harbour. W Nassau znajduje się wiele pięknych zabytków, w tym Fort Fincastle, Fort Charlotte, Parliament Square i Straw Market. Inne popularne atrakcje turystyczne to m.in. Atlantis Resort na wyspie Paradise Island, Blue Lagoon Island, Ardastra Gardens and Zoo oraz wyspa Eleuthera, która słynie z pięknych plaż i wspaniałych miejsc do nurkowania.

Podsumowanie

Bahamy to piękny archipelag koralowy, który przyciąga turystów ze względu na swoje piękne plaże, bogactwo przyrody i zabytki. Kraj ten ma bogatą historię i kulturę, a jego kuchnia oferuje wiele smacznych dań opartych na owocach morza. Bahamy są również znanym krajem nurkowym, a ich wspaniałe rafy koralowe przyciągają turystów z całego świata.


Opublikowano

w

, ,

przez

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Bahamy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.