Wakacje w Czarnogórze!

czarnogora-montenegroW ciągu ostatnich kilku lat, znacząco wzrósł napływ turystów do Czarnogóry. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, co ma do zaoferowania. Infrastruktura turystyczna poprawia się z każdym rokiem. Budowane są nowe obiekty, a stare są odrestaurowywane.

Najpopularniejszą formą turnusów wczasowych do Czarnogóry są wyjazdy na tamtejsze plaże.

Dzięki łagodnemu klimatowi kraju sezon plażowy trwa tu 7-8 miesięcy, począwszy od kwietnia, a skończywszy w listopadzie. Średnia temperatura wody wynosi tutaj w lecie 26 stopni, a temperatura powietrza nie wzrasta więcej niż 30 stopni. Są to optymalne warunki dla przyjemnego, spokojnego i aktywnego wypoczynku. Plaże w Czarnogórze są bardzo zróżnicowane. Są piaszczyste, żwirowe, dzikie i wyposażone. Na wyposażonych plażach można znaleźć wiele atrakcji i obiektów do uprawiania sportów wodnych. Wzbogacona solami mineralnymi woda na niektórych plażach ma właściwości lecznicze.
Czarnogóra też powinna organizować turnusy wczasowo-lecznicze. Wiele hoteli i zajazdów kraju ma w swojej bazie kompleksy lecznicze i ośrodki fitness. Przyroda Czarnogóry jest bogata w substancje odżywcze, więc jadąc do tego kraju, masz doskonałą okazję, aby zadbać o swoje zdrowie. Pośród turystów największą popularnością cieszy się pokryta drobnym piaskiem Wielka Plaża. Tak jej piasek, jak i bogate w sole mineralne wody, mają własności lecznicze.

Wycieczki

Nie da się w pełni poznać wielowiekowej kultury i historii Czarnogóry nie biorąc udziału w żadnych wycieczkach. Ten kraj rozwijał się pod wpływem różnych imperiów i państw, więc jego architektura wyróżnia się unikalnością. Jeśli chodzi o charakter Czarnogóry, to kraj ten jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi.
Najpopularniejsze wycieczki oferowane są do Cetynii ( Cetinje). To miasto-muzeum, gdzie można zwiedzić stare świątynie i dwory.
Wycieczka do Zatoki Kotorskiej obejmuje wizytę w mieście portowym Kotor i zwiedzanie jego licznych zabytków.
Jezioro Szkoderskie. Można tu podziwiać panoramiczny widok na Riwierę Budwańską i spróbować lokalnej kuchni. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na rafting na rzece Tara. Płynie ona przez kanion, który jest drugim co do wielkości na świecie, po kanionie Kolorado.

Jeśli nie masz pomysłu na urlop, możesz skorzystać z tej propozycji.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Wakacje w Czarnogórze!”

  1. Awatar iCzarnogóra
    iCzarnogóra

    Krótko i na temat, to co najważniejsze:) W sam raz dla osoby, która ma jechać pierwszy raz do Czarnogóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.